![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11198132
*
nr 1119 8132
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Figurer, 70x50
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 18:21:50
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist figurer olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 1119 8132
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Figurer, 70x50
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist figurer olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17